Evropské burzy se v průběhu celého dne pohybují v negativním teritoriu - aktuálně DAX oslabuje o 1,6%, DJ STOXX50 je v mínusu 1,7%. Akciové burzy v USA otevírají další den oslabováním - DJIA oslabuje o 0,8%, NASDAQ naopak přidává 0,3%.
Pražská burza ihned po otevření zamířila k jihu, ale v odpoledních hodinách se ukázaly nákupní příkazy, trh se začal vzpamatovávat a investoři začali nakupovat opticky levné tituly, které v průběhu tohoto týdne oslabily. V dopoledních hodinách pokračoval v oslabování Unipetrol, který se obchodoval za cenu 30,50 Kč, ale na úrovni 30 Kč se objevila silná domácí podpora a cena se během dne vrátila až na úroveň 33,50 Kč, nicméně na trhu je stále prodejní pokyn a cena se dostala až na závěrečnou úroveň 31,60 Kč. Titulu zřejmě neprospěje také snížení lotu od 2/9/2002 z původních 50000 kusů na 20000 kusů, naopak snížení spreadu ze 2 Kč na 1,50 Kč je krok správným směrem.
KB dnes oslabila na závěrečnou cenu 1665 Kč při zobchodovaném objemu 105 mil. Kč. Na trhu nebyl výraznější příkaz, na obou stranách byl zájem smíšený. Celkový objem na pražské burze dnes dosáhl 267 mil. Kč. Index PX-D dnes mírně oslabil o 0,35% a zavíral na hodnotě 1157,7 bodu.
Bohumil Pavlica