Kurz koruny se i v úterý drží zhruba sedm haléřů nad psychologickou úrovní 32,00 Kč za euro, dopolední obchodování je ale klidné, ve střední Evropě dochází k pozitivní korekci (HUF, PZL, SKK). K americkému dolaru se koruna po včerejších eurodolarových výkyvech drží na 28,00 Kč/USD.
Korunový trh zatím postrádá domácí impulsy, kterých se dnes ani nedočká. Včerejší podvečerní data o schodku státního rozpočtu ke konci října neměla na devizový trh vliv. V tuto chvíli je koruna klidná, maďarský forint dnes koriguje včerejší pády a roste na kurz 260,2 HUF/EUR. Podobně je na tom slovenská koruna (41,37) a polský zlotý (4,62 PZL/EUR).
Již včera jsme avizovali, že mírně pozitivní sentiment na koruně, který byl patrný v souvislosti s očekávaným přílivem kapitálu především ve druhé polovině minulého týdne, vyprchal. Na korunu dopadla neschopnost důrazně pokořit 32,00 Kč za euro. Na druhou stranu kurzy ostatních středoevropských měn dnes jednoznačně rostou poté, co včera NBH uklidnila forint nákupem státních dluhopisů. Očekáváme stagnaci koruny v pásmu 32,00 až 32,20 Kč/EUR.
Dolar zůstává po včerejším ekonomikou stimulovaném a stop-lossy katalyzovaném růstu na úrovni měsíčního maxima k euru (aktuálně 1,1455 USD/EUR). Evropské výborné indexy ISM včera euro nepodpořily, za to o něco později podobný údaj z USA přinesl bez nadsázky pozdvižení a nákupy americké měny. Výsledkový kalendář bude chudý až do pátku, kdy bude zveřejněn další důležitý ekonomický ukazatel - nezaměstnanost.
Změny kurzu USD/EUR jsou z větší části dány slabostí eura, resp. ekonomickým zaostáváním eurozóny. Růst dolaru byl rovněž silně ovlivněn technikou obchodování. Technicky došlo ke zformování tzv. double-top, právě úroveň kolem 1,145 USD/EUR je dalším zastavením. Překonání kurzu zhruba 1,140-1,142 by mohlo vést k růstu americké měny až na 1,125 USD/EUR.
Radim Krejčí