Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články

Pražská burza minulý týden vzrostla o 3,8 %, nejvíce se obchodovaly Č. Telecom a KB

10.01.2005 16:50

Český akciový trh minulý týden vzrostl o 3,8 %, měřeno indexem PX 50, který uzavřel na 1071,1 bodech. Index blue chip společností, PX-D, posílil o 3,6 % na 2642,3 bodů. Celkový objem obchodů na pražské burze byl nadprůměrný a dosáhl 663 mil. USD (o 59 % více než je 12-měsíční týdenní průměr 416 mil. USD).

Investoři se soustředili zejména na Český Telecom (za týden se zobchodovaly akcie v hodnotě 174,7 mil. USD) a Komerční banku (132,7 mil. USD). Ze sledovaných titulů si nejvíce polepšil ČEZ, který uzavřel týden o 6,4 % silnější. Dnes (tj. 10/1) by bulharská vláda měla zveřejnit užší seznam zájemců o koupi tří privatizovaných elektráren. ČEZ podal nabídku na všechny tři elektrárny. Český Telecom vzrostl o 4,4 % podpořen zájmem jak domácích tak i mezinárodních investorů. Domníváme se, že se akcie ČT v nacházejících dnech bude obchodovat v rozmezí 380-400 Kč, dokud nebudou zveřejněny další zprávy týkající se privatizace státního podílu (v polovině února) nebo dokud se neobjeví indikace o ceně nabízené strategickými investory za majoritní podíl ve společnosti. Růstu akcie dále pomohla zpráva FNM, který uvedl, že se o informační memorandum v minulém týdnu přihlásilo 9 zájemců.

Philip Morris ČR uzavřel týden s nárůstem o 4,3 % bez zveřejnění jakýchkoliv relevantních firemních zpráv, následovala ho Komerční banka s (+3,8 %), o kterou se koncem týdne zajímali hlavně londýnští investoři. Unipetrol posílil o 3,5 %, Zentiva vzrostla o 3,3 % a Erste Bank si připsala 1 %.

Nový týdenní přehled akciového trhu ke stažení ve formátu .pdf naleznete ZDE


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.02.2025
10:56Výsledky AMD: Stahování náskoku Nvidie se prozatím nekoná  
10:45S&P500 otevírá v nejistotě po propadu Google  
10:02FRESH živě: Jan Bureš a Dominik Rusinko na téma Ekonomika a trhy 2025  
9:52Maloobchodní tržby v Česku loni meziročně stouply o 4,6 procenta
9:35Provozní zisk Toyoty se ve čtvrtletí snížil o 28 procent, zaostal za odhady
9:19Zisk Alphabetu (-7 %) vzrostl o 28 procent, výnosy zaostaly za očekáváním
9:14Rozbřesk: Cla jako vyjednávací nástroj nové Ameriky
8:49Odklad cel zabral jen dočasně, futures míří opět dolů. Známe výsledky Alphabetu
04.02.2025
22:01Výsledková sezona v USA: Palantir láme rekordy  
17:20Počet investorů v Česku roste, chtějí se zajistit na stáří a ochránit před inflací. S Janou Brodani o motivacích a bariérách Čechů při investování
17:03Čistý zisk nápojové firmy PepsiCo ve čtvrtletí vzrostl o 17 procent
17:00S&P500 opět roste po strachu na trhu  
16:51ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ prodává svůj podíl ve společnosti Veolia Energie ČR
16:40Tlumiče na doraz
15:32Průzkum AKAT: Více než polovina dotázaných investuje pravidelně, zejména kvůli zajištění na stáří
15:30Infineon: Příjemné výsledkové překvapení od výrobce čipů  
15:18Jakub Blaha: Spotify zaznamenalo první roční zisk v historii  
14:15Témata akciového trhu: Výnosy dluhopisů, cla a co dokáže DeepSeek?
12:49BBC: Trumpova konfrontační politika s obchodními partnery se zatím vyplácí
11:57Jakub Blaha: Palantir roste díky zrychlujícím tržbám a skvostnému výhledu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách