Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
STEM: Do sněmovny by se nyní dostaly jen čtyři strany, volby by vyhrála ČSSD

STEM: Do sněmovny by se nyní dostaly jen čtyři strany, volby by vyhrála ČSSD

14.11.2011 14:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Kdyby se v listopadu konaly volby do Poslanecké sněmovny, se ziskem 81 mandátů by vyhrála ČSSD a s komunisty by měla pohodlnou většinu. Na základě výzkumu stranických preferencí to v dnes uvedlo Středisko empirických výzkumů (STEM), podle něhož by se do sněmovny dostala už jen ODS a TOP 09.

Sociálním demokratům by dala svůj hlas čtvrtina lidí (25,7 %) odhodlaných jít do volebních místností, což proti výsledkům říjnového průzkumu znamená nárůst o 0,4 procentního bodu. ODS by byla se ziskem 14,7 procenta hlasů druhá, ačkoliv si meziměsíční pohoršila o rovný jeden procentní bod. Na třetím místě by shodně skončili komunisté (-0,2 p. b) a TOP 09 (+0,7 p. b.), které by volilo 11 procent hlasujících. Před branami sněmovny by skončili lidovci (2,9 procenta), zelení (2,3 procenta) i Věci veřejné (2,2 procenta).

STRANICKÉ PREFERENCE - listopad

Volby 11

zdroj:STEM

Předpokládaný zisk mandátů podle listopadových výsledků by přinesl 81 křesel ČSSD, 49 pro ODS a 35 shodně pro KSČM a TOP 09. S konečnými počty však může stále zahýbat relativně významná skupina nerozhodnutých voličů - „Nevím“ 13,5 %, „Žádnou“ 10,4 %. „Podíl nerozhodných a rozčarovaných je stále vysoký,“ uvedlo Středisko empirických výzkumů.

Volby 11 - 2
zdroj: STEM

STEM provedl výzkum mezi 31. říjnem a 7. listopadem na vzorku 1257 dotázaných, kteří reprezentují populaci Česka starší 18 let.

(Zdroj: Bloomberg, STEM, MediaFax)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.02.2025
22:01Výsledková sezona v USA: Palantir láme rekordy  
17:20Počet investorů v Česku roste, chtějí se zajistit na stáří a ochránit před inflací. S Janou Brodani o motivacích a bariérách Čechů při investování
17:03Čistý zisk nápojové firmy PepsiCo ve čtvrtletí vzrostl o 17 procent
17:00S&P500 opět roste po strachu na trhu  
16:51ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ prodává svůj podíl ve společnosti Veolia Energie ČR
16:40Tlumiče na doraz
15:32Průzkum AKAT: Více než polovina dotázaných investuje pravidelně, zejména kvůli zajištění na stáří
15:30Infineon: Příjemné výsledkové překvapení od výrobce čipů  
15:18Jakub Blaha: Spotify zaznamenalo první roční zisk v historii  
14:15Témata akciového trhu: Výnosy dluhopisů, cla a co dokáže DeepSeek?
12:49BBC: Trumpova konfrontační politika s obchodními partnery se zatím vyplácí
11:57Jakub Blaha: Palantir roste díky zrychlujícím tržbám a skvostnému výhledu  
11:27Plné zavedení Trumpových cel srazí S&P 500 o 5 procent, počítá stratég Goldman Sachs  
10:41Evropské trhy bez jasného směru. Mexiko s Kanadou cla odvrátily, Čína oznámila odvetu  
9:07Rozbřesk: Tuzemský průmysl zůstává v útlumu. Jak na Česko dopadnou Trumpova cla?
9:06Banka UBS je za čtvrté čtvrtletí zpět v zisku, vydělala 770 milionů USD
8:56Čína reaguje na Trumpova cla, Kanada zuří, Musk je pod palbou a evropské futures jsou smíšené  
03.02.2025
18:16František Kronus: Jak Trumpova cla hýbají trhy a jak ochránit portfolio před volatilitou
17:09FX Strategie: Obchodní války jsou hlavní riziko pro oslabení koruny. S Trumpem nuda nebude, jak se už ukazuje na Mexiku  
17:07Ztráty akcií se zmenšují. Cla na Mexiko se o měsíc odkládají  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách