Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Dolar kolem poledne oslabuje na 1 cent od parity s eurem

Dolar kolem poledne oslabuje na 1 cent od parity s eurem

02.08.2002 13:08
Autor: 

Americká měna se po jedenácté dopolední hodině rozhodla opět přiblížit paritě s eurem. Dolar prudce oslabil z 98,6 centů za euro na 99,1 centů za evropskou měnu. Zlom v trendu několika mála posledních dní, kdy dolar posiloval, nastal již včera. Americká měna včera začala po dosažení čtyřtýdenního maxima vůči euru (97,3 centů za euro) opět slábnout v reakci na úbohé výkony akciového trhu. Vůči japonskému jenu dolar kolem poledne oslaboval jen mírně, tj. na 118,8 JPY/USD

Ještě na začátku týdne se zdálo, že akciové indexy dosáhly svého dna, nicméně nepříznivé makroekonomické zprávy způsobily další propad. Riziko podnikových skandálů ustupuje v uvažování investorů mírně do pozadí. Důvěra v americkou ekonomiku utrpěla nové šrámy – negativně zapůsobila informace o HDP ve druhém čtvrtletí (+1,1%) společně s revizí ekonomického růstu od roku 1999, která naznačila, že recese byla delší a hlubší než se odhadovalo. Kromě toho včera propadla i červencová hodnota indexu Institutu řízení zásob (ISM), který monitoruje průmyslovou aktivitu. Dolar se již připravuje na špatné zprávy o nezaměstnanosti, která pravděpodobně zůstane na 5,9% (dnes ve 14:30 hodin).

Informace o ekonomické důvěře v eurozóně zveřejněné dnes v poledne, které byly v dílčích případech mírně pozitivní, vývoj eurodolarového trhu neovlivnily.

Wall Street podle posledního vývoje na futures trzích dnes otevře opět v červených číslech, můžeme tedy očekávat další oslabování dolaru. V této souvislosti česká koruna, která již dopoledne oslabila vůči euru na 30,5 Kč/EUR, posílila k dolaru na 30,79 Kč/USD.

Radim Krejčí


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.02.2025
15:21Výsledky Alphabet: 75 miliard dolarů na infrastrukturu investory znepokojuje  
14:55Komentář analytika: Uber klesá kvůli slabšímu výhledu na rezervace a silnému dolaru  
14:06Kass: DeepSeek přinesl průlom, nechceme žít ve světě, kde „jeden model vládne všem“
13:20Průzkum: Podnikatelský optimismus ve světě počátkem roku klesl o 13 procent
12:54Ifo: Nálada v německém automobilovém průmyslu se v lednu opět výrazně zhoršila
12:15Dánský Novo Nordisk ve čtvrtletí zdvojnásobil prodej léku na hubnutí Wegovy
11:59Bloomberg: Čína zvažuje vyšetřování obchodu s aplikacemi App Store firmy Apple
11:45Preview analytika: Co čekáme od výsledků Komerční banky?  
11:08PwC: Dvě třetiny šéfů českých firem očekávají, že jim tržby letos dále porostou
10:56Výsledky AMD: Stahování náskoku Nvidie se prozatím nekoná  
10:45S&P 500 otevírá v nejistotě po propadu Google  
10:02FRESH živě: Jan Bureš a Dominik Rusinko na téma Ekonomika a trhy 2025  
9:52Maloobchodní tržby v Česku loni meziročně stouply o 4,6 procenta
9:35Provozní zisk Toyoty se ve čtvrtletí snížil o 28 procent, zaostal za odhady
9:19Zisk Alphabetu (-7 %) vzrostl o 28 procent, výnosy zaostaly za očekáváním
9:14Rozbřesk: Cla jako vyjednávací nástroj nové Ameriky
8:49Odklad cel zabral jen dočasně, futures míří opět dolů. Známe výsledky Alphabetu
04.02.2025
22:01Výsledková sezona v USA: Palantir láme rekordy  
17:20Počet investorů v Česku roste, chtějí se zajistit na stáří a ochránit před inflací. S Janou Brodani o motivacích a bariérách Čechů při investování
17:03Čistý zisk nápojové firmy PepsiCo ve čtvrtletí vzrostl o 17 procent

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách