Zatímco akcie farmacetického koncernu posilovaly od samého rána poté, co se na jejich růstu také podílelo zvýšené doporučení Patrie, tak akcie elektrárenské společnosti v tichosti získávaly své desetiny procenta krok po kroku, aby konečný „velký krok“ +1,5 % znamenal překonání ceny 370 Kč a dokonce nárůstu až na 372 Kč. Tím se akcie ČEZu dostaly na své nové maximum a bude velmi zajímavé, zda před koncem týdne dojde k nějaké technické korekci posledního růstu, který byl odstartován přibližně na úrovni 352 Kč.
Velmi aktivní seanci co se objemu zobchodovaných kusů týče bylo patrné pozorovat na akciích Českého Telecomu, kde jedni nákupními objednávkami za 400 vkládali své naděje na další zhodnocení akcií telekomunikační společnosti, na straně druhé však stejně velká nabídka a tedy i prodejci za 400 Kč již tolik optimističtí nebyli. Akcie Telecomu poklesly oproti včerejšímu závěru o 0,8 %.
Další den a znovu pokus o překonání 20 000 hranice svedly akcie Philip Morris ČR, které po jejím dosažení opět korigovali pod tuto úroveň. Podobně jako u Philip Morris ČR působí hranice 20 000 Kč jako rezistence, tak pro poslední dny 125 Kč zase brzdí případný další růst akcií Unipetrolu. Mírný nárůst zopakovaly akcie Erste Bank. Po Českém Telecomu se tak nejhůře dařilo akciím Komerční banky, které klesly o 0,45 % těsně k nad 3500 Kč. Celkově indexy PX-D a PX50 posunuly své hranice o 0,37 %, resp. 0,27 %.