EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,0574 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje ve vyšším neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 59. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje také up-trend.
Preferovaný scénář: LONG pozice. Dolar se dostává do technické intradenní defenzivy a pokud jej nepodpoří data, může nahlédnout nad R2.
Alternativní scénář: SHORT pozice. Evropská měna by nemusela zvládnout pohyb vzhůru a dolar by pak otočil směřování zpět pod denní pivot.
Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni 1,46, celkem 59 % obchodníků se nachází v long pozici.
Klíčové technické úrovně:
R2 - 1,0611
R1 - 1,0589
Pivot - 1,0574
S1 - 1,0552
S2 - 1,0536
Komentář: Přestože měl americký dolar včera navrch, ve večerních hodinách začal své úrovně odevzdávat. Ne náhodou se tak dělo téměř přesně od oznámení MMF, že zařazuje čínský jüan do koše rezervních měn. Přestože se tak stalo více na úkor eura (jeho podíl poklesl na 30,93 % z dřívějších 37,40 %), americký dolar si zřejmě vzal skutečnost zařazení čínské měny do koše jako osobní prohru a oslabil téměř na všech frontách (a to i přes to, že jeho podíl se snížil pouze nepatrně z 41,90 % na 41,3 %). Za poznámku jistě také stojí, že čínský renminbi bude mít u MMF větší přepočtenou váhu, než britská libra nebo japonský jen. Dnes jsou na programu data z podnikatelské nálady jak z Evropy, tak ze Spojených států. Pokud se Americe nepodaří pozitivně překvapit, euro se může přehnat zpět přes technickou hodnotu 1,0600 EURUSD (průměr z posledního týdne) a zamířit k R2, kde se zároveň nachází horní linie střednědobého klesajícího trendu.