HDP Číny se ve druhém čtvrtletí mezikvartálně zvýšil o 2 procenta namísto očekávaných 1,8. Ekonomika tak zrychlila z předchozích 1,5 procenta. Také meziroční srovnání ukazuje zrychlování ekonomiky - růst o 7,5 procenta mírně překonává představy trhu, který počítal pouze s udržením 7,4procentního tempa z 1Q. Poslední data jsou přesně na cíli čínské vlády a snižují tak obavy z toho, že probíhající transformace povede k výraznějšímu zpomalování.
Vláda svými kroky tempo ekonomiky podporuje a hodlá tak činit dál. Budování železničních tratí jde kupředu a opatření míří také do finančního sektoru, kde pro některé subjekty klesl požadavek na minimální rezervy. Podpora by měla pokračovat, ale být cílenější, když minulé roky vedly k přílišnému nafouknutí realitního sektoru a přinesly problémy bankám.
Spolu s HDP vyšla další data z reálné ekonomiky. Jak je u Číny obvyklé, průmyslová výroba ani maloobchodní tržby se svými výsledky od konsensů odchýlily minimálně. Maloobchod za červen meziročně vzrostl o 12,4 procenta namísto očekávaných 12,5 procenta. Ve srovnání s květnem tedy nepatrně zpomalil. Průmyslová výroba naproti tomu zrychlila na meziročních 9,2 procenta z květnových 8,8. Překonává tím tržní konsensus na úrovni 9 procent.
Přestože čínská data lze dohromady hodnotit mírně pozitivně, finanční trhy příliš nepovzbudila. Čínské akciové indexy se vyvíjely smíšeně při malých změnách, akcie v Japonsku klesly. Japonský jen aktuálně mírně posiluje, což také ukazuje, že se poptávka po riziku s čísly nezvýšila.