Minulý týden už se evropským akciím nepodařilo udržet rostoucí momentum. Nakonec index Stoxx 600 ztatil 0,5 % a zobchodoval tak vůbec nejhorší týden v tomto roce. Ani tímto poklesem ale neomezil svůj osmý měsíční nárůst v řadě. Tituly z tohoto panevropského indexu rostou již od června roku 2012. Asi největším problémem byl kvartální pokles amerického HDP, poprvé od roku 2009. Report ukázal také na rostoucí nezaměstnanost v lednu, celková nyní činí 7,9 %.
Nejmarkantnější byly poklesy na španělských bankách. Tamní regulátor totiž nehodlá prodloužit zákaz jejich nekrytého shortování. Na první pohled by to mohlo investorům způsobit poklesy bankovních akcií. Banco a Bankia SA proto propadly o více než 7 %. Průměrný pokles na evropských bankách byl v minulém týdnu 1,1 %. K menším bankám se totiž přidaly také akcie , Raiffeisen, nebo . Španělská Banco ztratila 7,7 % i v souvislosti s reportovaným výsledkem. Za čtvrté čtvrtletí vykázala zisk 401 mil. EUR a zaostala tak za očekáváním analytiků 801 mil. EUR.
Národní indexy klesly ve 12 západoevropských trzích. Německý DAX klesnul o 0,3 % a francouzský CAC o 0,1 %. Britské akcie byly výjimkou, tamní index FTSE totiž rostl o 0,1 %. V zisku totiž zakončili velcí komoditní producenti , Randgold a . Těm pomáhal především oslabující dolar, který sebou vynášel ceny na komoditních trzích. Naopak nejslabším těžařem byla v minulém týdnu . Její akcie propadly s tím, jak společnost musela přiznat rostoucí náklady na těžbu mědi.