První klesající týden po šesti rostoucích zažil panevropský Stoxx 600. Zdaleka se to ale netýkalo všech sektorů, banky a komoditní producenti například rostly. Pod sestupný týden se tak ze všeho nejvíce podepsaly společnosti působící v ropném a farmaceutickém sektoru. Rozhodující bylo páteční obchodování, které převážilo pozitivní reakci na první jednání amerického Fedu v letošním roce. V pátek se totiž ukázalo, že americká ekonomika rostla ve čtvrtém kvartálu o 2,8 %, což zaostalo za 3% očekáváním.
Defenzivní sektor farmaceutiků klesal po výsledcích švýcarské společnosti . Ta reportovala čísla, která zaostala za očekáváním analytiků. Společnost bude údajně čelit vysoké konkurenci v oblasti léků na regulaci krevního tlaku a má problémy s patentovou politikou v USA. Akcie klesly v minulém týdnu dokonce o 4,2 % a protože mají největší váhu v evropském sektorovém indexu, stáhly celý sektor o 1,9 % níže.
Necelé procento odepsaly tituly z ropného sektoru. Cena ropy však byla minimálním argumentem pro jejich prodej. Propadlíkem týdne byla švýcarská společnost Petroplus Holdings, která těží ropu po Evropě. Požádala totiž o ochranu před věřiteli a její akcie klesly o 83 % na nejnižší hodnotu od uvedení na trh v listopadu roku 2006. Švýcarský index SMI vlivem těchto dvou společností klesnul mezitýdně o 1,5 %. Panevropský Stoxx 600 odepsal 0,2 % a francouzský CAC jen 0,1 %.
Německý DAX rostl dokonce o 1,7 %. Podporou byly tamní banky a energetické společnosti. poskočila o 7 % poté, co oznámila rozšíření úsporného programu prostřednictvím snižování počtu zaměstnanců. Britský FTSE šel také proti trendu a rostl o desetinku procenta.