si pevně stojí za svým býčím výhledem na americké dluhopisy a tvrdí, že společnosti mohou ustát utaženější úvěrové standardy vyvolané březnovými krachy bank. Pokud jde o kapitál, spoléhají se v USA na banky méně než jinde, což znamená, že zpřísnění úvěrových podmínek může mít na emitenty menší dopad, domnívají se stratégové, včetně Lotfi Karoui.
„Nyní, když se prach na riziku velké finanční krize usadil, se debata přesunula ke schopnosti ekonomiky a trhů strávit otřesy březnových bankrotů,“ uvedli. „Díky větší finanční flexibilitě se velké firmy s vysokým ratingem mohou přizpůsobit přísnějším bankovním úvěrovým standardům.“
Stratégové zopakovali svůj výhled z února, tedy z doby předtím, než spready dluhopisů v návaznosti na problémy bank vyskočily nahoru. Prémie u amerických dluhopisů investičního stupně se podle nich sníží do konce června na 117 bazických bodů z přibližně 133 bazických bodů, dodali. A spready neinvestičních dluhopisů klesnou na 400 bazických bodů, uvádí zpráva z 20. dubna.
Tato zpráva navíc poukázala na makroekonomický výhled bank z Wall Street, podle kterého se USA mohou v průběhu příštích 12 měsíců pravděpodobně vyhnout recesi a Fed pozastaví zvyšování úrokových sazeb po květnovém navýšení o čtvrt bodu. To dle stratégů poskytne podporu pro dluhopisy.
Globální tým pro alokaci aktiv ze však podle komentáře z 20. dubna zůstává na amerických dluhopisech s investičním stupněm i s vysokým výnosem podvážený s tím, že je předčasné vyloučit možnost úvěrové krize v USA. Naproti tomu je nadvážený na dluhopisech rozvíjejících se trhů s vysokým výnosem s ohledem na jeho tendenci mít v obdobích slabého dolaru silný výkon.
Zdroj: Bloomberg