Kurzotvorné prvky cen ropy jsou stále stejné. Na jedné straně mezinárodní a americké agentury měřící zásoby ropy a na druhé straně rovnice účastníci dohod o omezení těžby. S určitou nadsázkou lze říci, že se vlastně o rovnici nejedná. Je to spíše nerovnice, na jejímž konci je vítězem pouze spotřebitel. Euforie, která přišla po včerejším zveřejnění poklesu zásob surové ropy, zmizela tak rychle, jak přišla. Zásoby klesly jen proto, že ropu z trhu odsály rafinérie, které ji transformovaly do obrovských zásob ropných derivátů. Tady hra s nulový součtem končí a WTI teď bojuje o udržení v trendovém kanálu.
USOil: Výprodeje, které započaly před minulý týden a poslaly ceny lehké americké ropy pod 49 dolarů za barel, zároveň přiblížily cenu ke spodní hranici ekvidistančního kanálu, se kterou dnes nebezpečně koketuje. Tato hranice stojí mezi ropou za 48,5 a ropou za cenu 40 dolarů za barel. Včerejší statistika sice poukazovala na výrazný pokles zásob ropy v USA, ale jen za cenu zvýšení ropných derivátů.
Preferovaný scénář: Long pozice. Spodní hranice ekvidistančního kanálu zatím spolehlivě držela ropu v mírně růstovém trendu a tak s ropnou dohodou OPECu v zádech bychom se mohli dočkat odražení zpět do středu kanálu k hodnotám nad 52 dolarů za barel. Spodní hranice kanálu se zároveň překrývá se spodní hranicí bollingerova pásma, který long pozici potvrzuje.
Alternativní scénář: Short pozice. Prolomení spodní hranice ekvidistančního kanálu by ropě otevřelo prostor k volnému pádu směrem k 40 dolarům za barel, přes zastávky 45 a 42,50 dolarů za barel.