Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fitch:

Fitch: "Fiskální útes" v USA by snížil globální růst na polovinu

27.09.2012 16:02
Autor: ČTK

Bezprecedentní souběh rozpočtových restrikcí, který na počátku příštího roku hrozí ve Spojených státech, by mohl snížit světový ekonomický růst v příštím roce minimálně na polovinu a uvrhnout americkou a možná i globální ekonomku do nové recese. Upozornila na to dnes mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings. 

V USA hrozí takzvaný "fiskální útes", kdy na konci tohoto roku má vypršet platnost daňových sazeb snížených před deseti lety a počátkem příštího roku by mělo vstoupit v platnost automatické snižování vládních výdajů, dohodnuté loni v Kongresu. Předpokládá se, že politici po listopadových volbách tomuto souběhu restrikcí v objemu zhruba 600 miliard dolarů alespoň zčásti zabrání. 

"Fiskální útes v USA je v nejbližší době největší hrozbou pro oživení globální ekonomiky," uvedla Fitch podle agenturu Reuters. Naplnění takového scénáře v plném rozsahu by podle Fitch odebralo z ročního výkonu americké ekonomiky 800 miliard dolarů, tedy pět procent. To by mohlo snížit růst v USA příští rok z dosavadního odhadu 2,3 procenta o zhruba dva procentní body, tedy k nule. 

Fitch však nepokládá úplné uskutečnění hrozícího scénáře za nejpravděpodobnější vývoj. "Předpokládáme proto, že restrikce budou omezeny na únosnějších 1,5 procenta hrubého domácího produktu," uvedla agentura.




Čtěte více:

Pimco: Extrémní rizika omezena, ale čas poskytnutý centrálními bankami zůstane pravděpodobně nevyužit
14.09.2012 7:58
Ve čtvrtek 6. září se konečně druhá největší a cyklicky nejdůležitější...
Fiskální útes v praxi: Do Vánoc si Amerika dopřeje rekordní dividendy, poté čeká potopu
24.09.2012 18:15
Americké korporace začínají přecházet na Mayský kalendář. Kvůli velmi ...

Váš názor
  • ono zalezi na tom koho ctete
    01.10.2012 1:47

    While 45% of S&P profits come from abroad, the impact of Euro-China has been small and the worst was priced-in at S&P 1,300 • S&P earnings estimates for 2013 are slowly inching down from above $110 toward $105, and that makes S&P 1,450 trade under 14X. Still very attractive! • Energy sector is in a "sweet spot" feedback loop where booming domestic exploration and production raises supply, keeps prices stable and creates jobs • US innovation creates the future - and tomorrow's profits - from technology, biotech and high-tech manufacturing industries to financials, retailing and energy................................................................ kde je Faber - Roubini a dalsi falesni proroci ?? Kujou zase pikle. Chudaci investori co je v Kvetnu poslechli :o)).
    Realbull
Aktuální komentáře
12.12.2025
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 procent průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - Průmyslová výroba, y/y